Hiszpania | The best of Gran Canaria

Tym razem będzie totalnie subiektywnie o okolicy, która najbardziej przypadła mi do gustu. Super zróżnicowany teren: zachwycające wąwozy, skały, zielone doliny, a do tego malownicze portowe miasteczko. Odcinek od Puerto de Mogan, poprzez Mogan, w stronę samego centrum wyspy to zdecydowanie moja ulubiona część Gran Canarii.

Centrum wyspy zdominowane jest przez góry i malownicze doliny. Żeby dotrzeć na sam szczyt wyspy i zobaczyć najbardziej znane skały, polecam wypożyczyć lepszy samochód 😉 My nie dojechaliśmy do najwyższych wzniesień, „jedynie” w okolice Mirador El Mulato, a nasze Renault Clio i tak przeżywało ciężkie chwile… 😉

+MFIQQTbRI+GdvNFFX1URw_thumb_b0d

rmpZ0TuSQRaCycaM2p3FTg_thumb_b04

Widoki zapierały dech w piersiach, a do tego mogliśmy się nimi napawać zupełnie sami… Spotkaliśmy zaledwie kilku innych turystów i potwierdziłam swoje przypuszczenia, że niewiele osób wyrusza choć na krok dalej niż poza granice największych kurortów. Z drugiej strony może to kwestia krętych dróg tuż nad przepaścią i obawy co do poruszania się tak wymagającymi trasami… Nam nie pozostawało nic więcej jak tylko cieszyć sie widokami i próbować zrobić jak najlepsze zdjęcia.

img_7804

img_7805

img_7807

img_7810

img_7806

img_7808

img_7809

Jadąc na południe, przecinamy miejscowość Mogan. Samo miasteczko nie jest wyjątkowe, jednak parę kilometrów dalej znajduje się odnowiony wiatrak. Jest wysoki na 7 metrów, co czyni go najwyższym i największym na wyspie. Do niedawna był wykorzystywany jako młyn, teraz jest atrakcją turystyczną i chlubą mieszkańców.

img_7811

Puerto de Mogan to bez wątpienia najbardziej urokliwe miasteczko na wyspie! Warto wybrać się na spacer wybrukowanymi uliczkami, żeby zobaczyć białe dwupiętrowe domki z kolorowymi wykończeniami i, co najważniejsze, bogato ozdobione różnokolorowymi kwiatami bugenwilli.

A3zpNO85ROCqrCaSuJhbYQ_thumb_b12

img_7812

img_7813

Puerto de Mogan jak sama nazwa mówi to miasto portowe. Jest nazywane, trochę na wyrost, Wenecją Gran Canarii. Co nie zmienia faktu, że port jest bardzo ładny a miasto jest poprzecinane kilkoma kanałami 😉 Znajduje się tam jedna z najprzyjemniejszych plaż, a tuż obok deptak z różnymi restauracjami i sklepami. Warto udać się na kolację do jednej z okolicznych knajpek i zostać trochę dłużej, żeby móc podziwiać stamtąd piękny zachód słońca.

img_7814

img_7815

img_3016

img_3018

AfwnxdWkQ%mBkrlGpiiOPA_thumb_b0c

img_3023

img_3026

img_3027


4 myśli w temacie “Hiszpania | The best of Gran Canaria

    1. Zdecydowanie Wyspy Kanaryjskie mają więcej do zaoferowania. Następnym razem chciałabym odwiedzić Lanzarote i też się o tym przekonać 🙂
      Natomiast trzeba przyznać, że aż roi się od wielkich hoteli i sklepików z „chińskimi” pamiątkami… Zresztą trochę o tym będzie w kolejnym wpisie 😉

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s